ENGR301 Project Groups

Project Groups

GROUP 1: Dungeons and Dragons 1 (Client: Craig Watterson, Tutor: Calvin, Lecturer: Kris)
Chris Benfell
Michaiah Thoms
Jareth Gaskin
John Eleigio Cecilio
Chi Kuen Lai
Justin Hanrahan
Nathan Hyde
GROUP 2: Dungeons and Dragons 2 (Client: Craig Watterson, Tutor: Calvin, Lecturer: Kris)
Adam Sinclair
Elijah Guarina
Connor de Bruyn
Michael Tang
Oliver Badrick
Patrick Laing
Jeremiah Choi
GROUP 3: Hangarau Matihiko (Client: Kevin Shedlock, Tutor: Miru, Lecturer: Craig)
Jason Chan
Tian Welgemoed
Lukas Stanley
Elgene Menon, Leo Anthony
Elizabeth Patrick
Marino Doyle
Jerome Skelton
GROUP 4: Injury Prevention (Client: Karen McBride-Henry, Tutor: Miru, Lecturer: Craig)
Bea Jayme
Praveen Bandarage
Wan Iqbal Wan Ismail
Sushil Sharma
Zoe Kaufman
Francis Nguyen-Ly
GROUP 5: Mental Health (Client: Terry Fleming, Tutor: Miru, Lecturer: Kris)
Nicholas Mazey
Caitlin Fisher
Caleb Madgwick
Anastasia Ease
Tomas Lieffering
Ze Chen
GROUP 6: Asthma (Client: Colin Simpson, Tutor: Josh, Lecturer Winston)
Connor Simpson
Melissa Lok
Luke Hawinkels
Long Dong
Phoebe Khokgawe
William Hollywood
GROUP 7: Movie Theatre (Client: Stu Haselden, Tutor: Josh, Lecturer Winston)
Matt Jay
Jeremy Welsh
Matt Rowling
Luke Catherall
Jaymon Furniss
Elliott Nichols
GROUP 8: Marsden Template (Client: Alice Tappenden, Tutor: Miru, Lecturer: Winston)
Ollie Franklin
Taran John
Callum Macaskill
Jackson Jourdain
Lex Ashurst-Smoult
Dominic Barratt-Boyes
GROUP 9: NZTA Regional Transport (Client: Chris Vallyon, Tutor: Calvin, Lecturer: Craig)
Ian Chu-Fong
Bryony Church
Meleteukialupe Soakai
Sanjeeta Singh
Oscar Camplin
Sheil Gandhi
GROUP 10: Te Papa (Client: Rodrigo Salvador, Tutor: Caitlin, Lecturer: Kris)
Michael Blayney
Mohnish Ramanujam
Ghattas Farah
Trent Hetherington
Matthew Hunter
Yun Zhou
GROUP 11: aTouch aWall (Client: Martin Kropp, Tutor: Calvin, Lecturer: Kris)
Rares Nistor
Dimitri Ariadi
Gianpaolo Cigaral
Coco Murphy
Quinn Herring
Shraya Vigneswararaj
GROUP 12: MetLink Blind Passengers (Client: Andrew Myers, Tutor: Calvin, Lecturer: Winston)
Emanuel Evans
Hamish Taylor
Luke Sommerville
Coby Stobbs
James Hulena
Vaibhav Ekambaram
GROUP 13: HoneyPot (Client: Masood Mansoori, Tutor: Caitlin, Lecturer: Kris)
Carl Hansen
Bryan Wasuka
Abraham Alfred
Tyla Turner
Hamish Milne
Emma Taumoepeau
GROUP 14: RedShield (Client: Kirk Jackson, Tutor: Caitlin, Lecturer: Kris)
Isabella Tomaz Ketley
Timothy McDermott
Dylan Simpson
Damien Tamasese
Nathan Wong
Jaya Narayan
James Houlihan
GROUP 15: Techtonics (Client: Paul McTaggart, Tutor: Caitlin, Lecturer: Craig)
Morgan Hucker
Zach Kingsford
Taylor Darroch
Samantha Glanfield
Joseph Hodges
Alexandra Hall
Jake Hobbs
GROUP 16: Mini Microgrid (Client: Daniel Burmester, Tutor: Josh, Lecturer: Winston)
Sharon McTaggart
Georgina Dewar
Ruby Friend
Magdalene Gleadow
Fraser McConnell
Conagh Fitzgerald-Mansell
GROUP 17: Visible Light (Client: Yau Hee Kho, Tutor: Josh, Lecturer: Winston)
Mitchell Beserra
Daniel Strawbridge
Fletcher Olley
Aaron Claydon
Griffin Almand
Anthony Absalom
GROUP 18: Underwater Modem (Client: Alvin Valera, Tutor: Josh, Lecturer: Winston)
Nathanael Pohl
Jamie Reynolds
Jonathan Haydon
Hau Shian Chin
Toby Giri
Ali Alshumaimri